Doučovanie

Napsal Veeeceees.quicksnake.sk (») 27. 2. v kategorii doučovanie, přečteno: 60×

Ako sa pripraviť na maturitu z angličtiny

V tomto článku si prejdeme niektoré rady, ktoré by vám mohli pomôcť sa naučiť viac textu na maturitu alebo podobnú skúšku.

Prvá rada je pripravovať sa priebežne teda každý deň chvíľku, teda nie sa učiť všetko naraz, čo nemá nejaký význam, teda pokiaľ to už dávno neviete.

Učte sa celé vety a frázy a nie slovíčka ale tieto slovíčka si zakomponujte do viet aby ste si ich vedeli zapamätať.

Ak chcete vedieť súvisle rozprávať tak musíte vedieť veľa slovíčok a hlavne každý deň si vypočujte niečo v angličtine, aby ste chytili ten správny prízvuk a hovorili správne.

Každý deň si prejdite niečo iné, raz nech to je teória z gramatiky, potom nech sú to cvičenia z gramatiky, čítajte v angličtine, prekladajte zo slovenčiny do angličtiny aj naopak, počúvajte angličtinu vo filmoch alebo aj nahrávkach.

Ak máte možnosť tak sa bavte s cudzincami a to čo najviac, pretože najlepšie sa naučíte jazyk ak ho budete používať.

Vždy sa učte iným spôsobom, teda niečo zmeňte v tom ako sa učíte, pretože  príprava na takúto skúšku trvá zvyčajne dlhšie ako niekoľko dní, aby ste sa nenudili a nepoľavili v učení sa pretože by vás to prestalo baviť.

Pri učení sa môžete použiť aj výučbový softwér, či rôzne mneomotechnické pomôcky ako napríklad kartičky so slovíčkami alebo frázami.

A hlavne si vytvorte plán toho čo sa denne naučíte a dodržujte ho, a postupne si odšrkávajte body, ktoré už viete aby ste mali nejaký systém, ktorý si samy pripravíte a následne do splníte.

Ak máte takú možnosť a známych alebo priateľov, ktorí majú čas, tak sa nechajte od nich preskúšať aby ste mali pocit, že to viete a mohli sa posunúť v učení sa ďalej.

Nikdy sa neučte ak ste v strese a teda si ho ani nijak nevyvolávajte, teda učte sa najlepšie každý deň chvíľu aby ste tento stres nejak nevyvolávali.

Ak vám to pomôže a to pomôže vždy tak si nájdite súkromného učiteľa alebo viacerých učiteľov, ktorí vám vysvetlia to čo vám nie je jasné.

Stretávajte sa s ľuďmi, ktorí vás pri učení podporujú a nie deprimujú, ak máte vedieť také množstvá textov, tak musíte mať aj silnú psychiku a nie len sa učiť.

Viac rád  dostanete od učiteľa ,od ktorého sa môžete učiť nájdete na stránke http://www.filip-en.eu

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a jedenáct